Úterý 6. prosince 2022, svátek má Mikuláš
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Úterý 6. prosince 2022 Mikuláš

Muži, ženy a dívčí války

26. 06. 2021 10:33:06
Kauza Feri otevřela řadu mužsko-ženských debat, v nichž se zapomíná na staré dobré pravdy a postupy, vyzkoušené mnoha generacemi lidstva.

Proto je třeba je opakovat a připomínat zase znovu: muži a ženy jsou půlkami celku, muži a ženy si nejsou rovni a žena je křehčí a slabší nežli muž.

Opět nás média, politici a aktivisté nutí do souboje žen proti mužům. Ohánějí se znásilněním a sexuálním obtěžováním a vůbec násilím, jehož se prý muži na ženách dopouštějí pouze proto, že jsou to ženy. A tak se dovídáme, jak je třeba muže ukáznit a převychovat. Součástí převýchovy je zákaz vilných pohledů a neslušných slov a zvýšení trestů za znásilnění, protože ideálem dneška je poslušný jedinec s uctivě skloněnou hlavou, který nám bude číst přání z očí a vlastní individualitu nikdy neprojeví.

Nechápu tu válku mezi pohlavími, i když se čas od času objevuje na veřejné scéně od nepaměti, jak se lze za zvuků Smetanovy symfonické básně dočíst v Kosmově i v Dalimilově kronice nebo ve Starých pověstech Aloise Jiráska. Dnešní bojovné Vlasty a Šárky však zapomněly na základní pravdu všech pravd, na níž existuje a funguje lidstvo.

Žena + muž = život

Muž a žena tvoří dohromady báječné společenství, bez něhož by nebyl počat nový život a neexistovala společnost, klan, kmen, země ani národ. Jedni bez druhých mohou chvíli samostatně existovat, ale teprve spolu a společně jejich existence dostane praktický význam a životný, funkční i historický smysl. Muži mohou sami šplhat na velehory, zakládat města a psát beletrii, podobně jako ženy dokáží velet armádám, skákat do výšky či vést korporace, ale teprve smíšené kolektivy obsáhnou výhod i benefitů, kladů i barvitosti tohoto světa. Většinu lidského konání dělají ženy pro muže a pánové zase pro tu slabší polovinu lidstva. To kvůli mužům se ženy malují, oblékají a snaží se být hezčí, to kvůli ženám se muži holedbají a v práci i jinde předvádějí. Ani moderní doba na tom mnoho nezměnila, jinak by tolik neprosperoval oděvní, filmový ani kosmetický průmysl. Před druhým pohlavím a v jeho přítomnosti se chováme jinak, lépe se kontrolujeme, máme víc inspirace a dosahujeme jednoznačně lepších výsledků. Obě pohlaví společně zvládnou víc než každé samo bez druhého. To chceme muže vytlačit ze své společnosti? To chceme zardousit jejich sílu? Kde ji pak vezmeme, až ji jednou zase budeme opravdu potřebovat?

Přidám druhou pravdu: Ženy a muži si nejsou rovni. Že nesouhlasíte? Chcete mi před nosem mávat Listinou základních práv a svobod a dokazovat rovnost pohlavím před zákonem? Inu, zákony si schovejte k soudu a do diplomových prací, protože právo je jen teorie, zatímco skutečný život probíhá podle docela jiných pravidel. Jistě, každý má právo hledat vlastní štěstí a jít si za svým cílem a o něj usilovat. Ale vždyť dnes přece ženám ani mužům nikdo nebrání bojovat s obry, studovat, pracovat a pochopitelně se i opíjet se do němoty nebo se živit nelegálně. A přece navzdory všemu modernímu i dnes většina žen touží po statečném muži, co si ji odvede k oltáři na bílém koni a postará se o ni a o jejich děti, podobně jako většina mužů chce najít milou dívku, která mu ze čtyř stěn bytu vytvoří domov. Nevěřte všemu, co si vyřve hlavní slovo. Cožpak by jinak byla naší nejoblíbenější pohádkou právě ta o Popelce s Libuškou Šafránkovou?

Proč je třeba ženy vychovávat jinak

Z výše uvedeného plyne třetí pravda, na kterou se v posledních letech začalo zapomínat: ženy jsou obvykle menší, křehčí a fyzicky slabší mužů. Proto pánové staví silnice, kopou díry v zemi, přenášejí těžké předměty a roztlačují auta. Ve většině sportů soutěží muži s muži a ženy se ženami, protože ženy by v mužských sportech neměly šanci. Marně se pokoušíte namítnout, že existují výjimečné velké, silné a trénované ženy, které by se v tmavé uličce nebo násilníkovi bez problémů ubránily, podobně jako vedle nás výjimečně žijí drobní a slabí muži. Pravdou je, že většina žen podlehne násilí anebo jeho možné hrozbě, protože zbitá či zabitá nechce být žádná z nás. Proto je třeba dcery vychovávat jinak než syny, a Bůh musí mnohem více opatrovat ženy, u nichž tu přísnější výchovu matky zanedbaly. Ženy dnes chtějí být moderní a vyrovnat se mužům. Touží-li po tom, mohou samy bivakovat pod pyramidami, v baru se opít do bezvědomí, chodit mezi podivné existence nebo přijmout riskantní pozvání od neznámého muže. Jenomže riskantní chování s sebou někdy nese zisk, zatímco jindy velmi špatné konce a tuto známou pravdu neodstraníme ze života stovkami zákonů ani znovuzavedením trestu smrti. Žena je prostě křehčí než muž a jako taková má být na sebe opatrnější, protože za své selhání zaplatí vyšší cenu než představitel silnější poloviny lidstva.

Ne, muži a ženy si ani náhodou nejsou rovni. Žena je přece mnohem cennější a choulostivější materiál. Jen ona je schopna rodit děti, což je její základní životní role. To je mimochodem další pravda, kterou mnozí modernisté nechtějí slyšet. Tak si pro jistotu zopakujme ještě jednu pravdu: děti jsou to jediné, proč stojí za to žít. Nic jiného tu po nás totiž nezůstane.

Psáno pro MFDnes

Autor: Daniela Kovářová | sobota 26.6.2021 10:33 | karma článku: 36.97 | přečteno: 1480x

Další články blogera

Daniela Kovářová

Svoboda slova není zadarmo

Navštívila jsem tuhle seminář, který se zabýval cenzurou a svobodou slova. Promluvily na něm slovutné osobnosti, řečeny byly mnohé myšlenky. Tak třeba že se podobně jako před mnoha lety už zase zavírá za názor.

16.11.2022 v 11:33 | Karma článku: 29.33 | Přečteno: 650 | Diskuse

Daniela Kovářová

Obtěžování + bagatelizace = umlčování

Člověka obtěžuje spousta věcí: hlasitý hovor v autobuse, pronikavý parfém, tlusté holky, nemytí chlapi, hudba od sousedů, škaredá socha nebo novostavba, blbá reklama, rozmazlené děti či moralizující intelektuálky.

12.11.2022 v 14:43 | Karma článku: 38.14 | Přečteno: 1222 | Diskuse

Daniela Kovářová

Bít či nebít – tak že stojí otázka?

Máte děti? A přečetli jste si před jejich početím všechny zákony, které na výchovu vašich potomků dopadají? Vsadím se, že kromě rodinných odborníků nikdo z čtenářů neví, že takových právních norem jsou už dnes desítky.

5.11.2022 v 14:29 | Karma článku: 32.57 | Přečteno: 882 | Diskuse

Daniela Kovářová

Venkov odstrčený i zachraňující

Když se řekne venkov, většina lidí si v lepším případě vybaví Policii Modrava, zemědělství, zdravý vzduch a romantické západy slunce nebo vlastní dřevo přikládané do krbu. Ale ten lepší pohled je velmi povrchní a neúplný.

31.10.2022 v 23:04 | Karma článku: 34.78 | Přečteno: 868 | Diskuse

Další články z rubriky Společnost

Karel Trčálek

Zabíjení vánočního kapra je oběť Bohu

Vánoční kapři, již brzy zaplaví jejuch těla naše života, budeme je hladit po hřbetech, znalecky ohmatávat jejich ploutve, strkat jim prsty za skřele a hlavy do úst

6.12.2022 v 18:55 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 2 | Diskuse

Karel Babica

Bude stačit maturita?

Naše vyspělá společnost už se téměř dotýká dokonalosti. Vyzbrojena vymoženostmi (jako např. evropské hodnoty či bdělí úředníci, trestající pošlapávání kdejakých myslitelných práv) se mílovými kroky blíží zavedení nebe na zemi.

6.12.2022 v 18:30 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 36 | Diskuse

Lubomír Stejskal

K případu hospodského v Českých Budějovicích

Kdyby někdo v dobách, kdy byl svět ještě „společensky normální“, řekl majiteli hospody, že za inzerát „Přijmu číšnici“ dostane pokutu, hospodský by si nejspíš poklepal na čelo. Dnes si na čelo neklepe.

6.12.2022 v 13:36 | Karma článku: 41.15 | Přečteno: 1938 | Diskuse

Jan Ziegler

Stalin nám sebral majetek a byl horší jak Hitler

Petr se mnou sloužil na vojně v půlce osmdesátých let v Prachaticích. Žil někde u Plzně, rozuměli si a často si povídali. Jednou mně překvapil, když řekl, že ti hnusní komunisté ublížili jeho rodině víc než nacisté.

6.12.2022 v 12:43 | Karma článku: 22.79 | Přečteno: 579 | Diskuse

Jiří Turner

Mírotvorci

„Věřím, že je to mír pro naši dobu,“ prohlásil Chamberlain po návratu z Mnichova. Historie se opakuje, i dnes by někdo chtěl pro nás zabezpečit mír skrze ústupky a loajalitu k jinému Hitlerovi. Takže žádné zbraně pro Ukrajinu!

6.12.2022 v 12:41 | Karma článku: 21.02 | Přečteno: 315 | Diskuse
Počet článků 136 Celková karma 34.03 Průměrná čtenost 2857

Rodinná advokátka a spisovatelka, podle níž všechno začíná a končí v rodině. Senátorka ČR za obvod č. 7 (Plzeň - město).

Žena už nemohla vystát obří ňadra, rozhodla se pro operativní zmenšení

Kylie Perkinsová, čtyřiadvacetiletá dvojnásobná matka z Aljašky, podstoupila zmenšení poprsí, aby se zbavila...

Dcera je výjimečná, říká Julia Robertsová. Hazel oslavila 18. narozeniny

Herečka Julia Robertsová (55) oslavila osmnáctiny svých dvojčat, dcery Hazel a syna Finna společnou vzpomínkovou...

Známý český stylista Jan Pokorný spáchal ve 39 letech sebevraždu

Jeden z nejuznávanějších českých stylistů Jan Pokorný spáchal ve čtvrtek ve svých devětatřiceti letech sebevraždu...

Žádné Uložto! Startuje České kino, za stovku nabízí ke streamování 650 filmů

Oblíbené české filmy, pohádky i seriály ke stažení na jednom místě, legálně a ve vysoké kvalitě slibuje nová platforma...

Pavel Nedvěd se dostal do potyčky v domě partnerky, zasahovala policie

Bývalý reprezentační kapitán a donedávna místopředseda fotbalového Juventusu Turín Pavel Nedvěd se dostal do potyčky s...